Nejčastější dotazy

Potřebuji na fotovoltaickou elektrárnu stavební povolení?

Nepotřebujete. Jediné omezení se týká nemovitostí, které se nacházejí v CHKO nebo v památkově chráněném území. U takovýchto staveb by instalace fotovoltaiky neměla ovlivňovat ráz krajiny ani ohrožovat faunu. Proto před výstavbou fotovoltaické elektrárny potřebujete posudek od správy CHKO nebo od památkářů. Velkou výhodou fotovoltaických panelů Schlieger je to, že jsou celočerné. Nemají tedy stříbrný rámec, který správa CHKO považuje za porušení rázu krajiny. Na ostatním území ČR není pro instalaci fotovoltaiky potřeba žádné povolení ani souhlas úřadů.

Jaká je životnost fotovoltaické elektrárny?

Pokud jsou použity kvalitní materiály, slouží fotovoltaická elektrárna několik desítek let. My našim komponentům maximálně věříme, což potvrzujeme tím, že dostanete nadstandardní záruky. U solárních panelů dostanete záruku 30 let na 80 % výkonu, na mechanické součásti panelů 12 let. V případě střídače může činit záruka až 20 let. Na ostatní komponenty, jako jsou jističe, elektroměry či přepěťové ochrany dostanete garanci 2 roky. V praxi u více než 95 % našich instalací není ani po 3 letech potřeba žádná oprava nebo servis.

Jaká je životnost tepelného čerpadla?

Životnost tepelného čerpadla dosahuje přibližně 15 let, ale běžně slouží i delší dobu. Naše zákazníky dostanou zdarma prodlouženou záruku 3 roky na tepelné čerpadlo a 10 let na kompresor –⁠ tedy nejdražší součástku, která je zároveň nejnáročnější na opravu. Záruky zahrnují také bezplatnou práci spojenou se servisem či výměnou tepelného čerpadla.

To závisí na mnoha faktorech. Klíčovým ukazatelem je aktuální spotřeba energie na vytápění. Čím více ročně protopíte, tím rychleji se vám investice vrátí. Nejvyšší úspory dosahují domácnosti, které využívají elektrokotel, a to až 80 %.

Do doby návratnosti se ale promítají další faktory, jako například počet osob v domácnosti a jejich denní režim. Vliv mají samozřejmě také parametry tepelného čerpadla –⁠ jeho energetická účinnost a topný faktor.

Průměrná doba návratnosti investice do tepelného čerpadla činí přibližně 7–10 let. Díky využití dotace se ještě sníží. K rychlejší návratnosti přispívá rovněž situace na trhu s energiemi –⁠ do budoucna se očekává další zdražování elektřiny i zemního plynu.

Dobu návratnosti investice pro vaši nemovitost zjistíte v rámcové nabídce, kterou vám zpracujeme, když nám zašlete poptávku.

Co je to e-identita a jak si ji založím?

E-identita, nově označována jako Identita občana, slouží k elektronickému ověření vaší totožnosti. Na základě tohoto ověření získáte přístup ke službám poskytovaným veřejnou správou.

Podle nových podmínek platných od roku 2021 představuje vytvoření Identity občana první krok k podání žádosti o dotaci z programu Nová zelená úsporám a dalších dotačních programů, které spravuje Státní fond životního prostředí České republiky (SFŽP ČR). Podívejte se na podrobný videonávod, jak si Identitu občana založit a aktivovat: https://youtu.be/-LUzS3eUasQ

Kolik mě bude stát tepelné čerpadlo?

V SOLERGY s.r.o. se o instalaci tepelného čerpadla postaráme od A do Z. Proto výsledná částka zahrnuje nejen cenu za tepelné čerpadlo, ale také náklady na dopravu a montáž, stejně jako vypracování dokumentace a vyřízení žádosti o dotaci. V ceně máte rovněž kompletní servis včetně náhradních dílů po dobu platnosti záruky.

Do finální ceny instalace tepelného čerpadla se promítá především výkonnost zařízení, kterou volíme s ohledem na tepelné ztráty domu. Čím nižší jsou tepelné ztráty, tím levnější řešení vám můžeme nabídnout. Na cenu mají vliv také specifické požadavky pro instalaci, například zda bude tepelné čerpadlo sloužit kromě vytápění i pro ohřev teplé vody.

U SOLERGY při splnění dotačních podmínek vyřídíme dotaci v plné výši.

Jaká je návratnost investice u fotovoltaiky?

Návratnost investice u fotovoltaiky závisí na mnoha faktorech a vždy bude do značné míry individuální. Záleží na vaší roční spotřebě energie, počtu osob v domácnosti, způsobu vytápění, ale také na tom, zda plánujete pořizovat nějaké energeticky náročné spotřebiče. Do hry vstupuje i celková situace na trhu s energiemi a samozřejmě zvolené řešení, tedy zda se rozhodnete pro fotovoltaiku s akumulací do vody, do baterie nebo variantu s tepelným čerpadlem.

Průměrná doba návratnosti investice se u fotovoltaické elektrárny aktuálně pohybuje mezi 7–10 lety. Vzhledem k nárůstu cen energií se dá předpokládat, že se tato perioda bude ještě zkracovat. Dobu návratnosti investice uvidíte v rámcové nabídce, kterou vám zpracujeme po vaší nezávazné poptávce.

Kolik díky tepelnému čerpadlu ušetřím?

To záleží na mnoha faktorech. Mezi ty nejdůležitější patří například stávající forma vytápění. Nejvíce ušetříte, pokud momentálně vytápíte svůj dům pomocí elektrokotle. U něj můžete srazit své platby za elektřinu až o 90 %. Pokud v současnosti používáte k vytápění plynový kotel, dokážete díky fotovoltaice s tepelným čerpadlem snížit náklady až o 50 %. V případě plynového kondenzačního kotle je to zhruba 30 %.

Každému zákazníkovi navrhujeme takové řešení, které mu poskytne nejvyšší možnou úsporu.

Potřebuji na instalaci tepelného čerpadla stavební povolení?

To záleží na několika faktorech. U tepelných čerpadlech s celkovým výkonem do 20 kW není potřeba ani stavební povolení, ani ohlášení stavby. Je však nutné získat územní souhlas. Toho můžete dosáhnout dvěma cestami. Buď tak získáte souhlas sousedů, nebo územní rozhodnutí.

K instalaci tepelných čerpadel s výkonem větším než 20 kW potřebujete stavební povolení. Některé úřady však připouštějí i další alternativy. Místo stavebního povolení tak někde stačí uzavřít veřejnoprávní smlouvu nebo si nechat tepelné čerpadlo posoudit autorizovaným inspektorem. Jak vidíte, podmínky se různí. Proto doporučujeme poradit se nejprve s konkrétním úřadem a až potom objednávat tepelné čerpadlo.

Pokud se vaše nemovitost nachází v CHKO či památkové zóně, budete rovněž potřebovat posudek od správy CHKO nebo od památkářů.

Co mám dělat, když mám zájem o tepelné čerpadlo?

Stačí nás kontaktovat mailem, ve kterém nám na sebe zanecháte kontaktní údaje. Během následujících 4 dnů se vám ozve jeden z našich obchodně technických specialistů. Představí vám dostupné možnosti a poznamená si informace potřebné k tomu, abychom vám mohli zpracovat rámcovou nabídku.

Jak vypadá celý proces u tepelného čerpadla?

Instalaci tepelného čerpadla pro vás zařídíme od A do Z, včetně vyřízení dotace a záručního servisu. Vše začíná odesláním vaší nezávazné poptávky.

Dostanu na tepelné čerpadlo záruku?

Více než 95 % našich instalací nepotřebuje ani po 3 letech žádné opravy či servis. Přesto na tepelné čerpadlo dostanete zdarma prodlouženou záruku 3 roky. Na kompresor čerpadla, což je nejdražší součástka, je záruka 10 let. Záruka se vztahuje nejen na materiál, ale také na práci – v tomto případě činí 2 roky.

Nemám střechu na jih. Je to problém?

Pokud nemáte střechu na jih, nic se neděje. Panely lze umístit na východní i západní stranu. V takovém případě se přidávají 2 až 4 panely navíc. To proto, aby elektrárna dosahovala požadovaného výkonu.

Dostanu na fotovoltaickou elektrárnu záruku?

Více než 95 % našich instalací nepotřebuje ani po 3 letech žádné opravy či servis. Přesto k našemu produktu dostanete štědré délky záruk. U fotovoltaické elektrárny dáváme garanci:

✓ 30 let na 80 % výkonu fotovoltaických panelů,

✓ 12 let na mechanické součástky panelů,

✓ 10 let na střídač s možností připlacení prodloužené záruky na 20 let,

✓ 2 roky na ostatní komponenty fotovoltaiky (přepěťové ochrany, jističe, elektroměr, kotvicí materiál apod.),

✓ 10 let nebo 6000 cyklů na baterie (podle toho, co uplyne dříve).

Kdy a jak zaplatím?

Do dvou týdnů od podpisu smlouvy požadujeme zálohu ve výši 60 % z celkové ceny. Uhrazením zálohy nám definitivně potvrdíte, že je váš zájem vážný. My následně objednáme potřebné komponenty a začneme s pracemi. Zbylá částka se platí do 14 dnů od vystavení faktury, kterou vám zašleme po uvedení systému do provozu.

Kdy a jak za fotovoltaiku zaplatím?

Do dvou týdnů od podpisu smlouvy požadujeme zálohu ve výši 60 % z celkové ceny. Uhrazením zálohy nám definitivně potvrdíte, že je váš zájem vážný. My následně objednáme solární panely, další potřebné komponenty a začneme s pracemi. Zbylá částka se platí do 14 dnů od vystavení faktury, kterou vám zašleme po uvedení fotovoltaiky do provozu.

Co když se něco pokazí? Pomůže mi váš servis?

Samozřejmě. Pokud máte s tepelným čerpadlem, fotovoltaikou či wallboxem jakékoliv potíže, zavolejte na servisní linku +420 777 669 577. Ve všední dny a v sobotu funguje od 9 do 16 hodin. V nedělí a o svátcích jsou naši servisní technici k zastižení od 9 do 13 hodin.

Většinu potíží s vámi dokážeme vyřešit po telefonu. Často se totiž nejedná o závadu, ale jen o nevhodné nastavení systému. Náš servisní tým díky mobilním aplikacím snadno odhalí příčinu problému a poradí vám, jak tepelné čerpadlo, fotovoltaiku nebo systém ohřevu vody uvést znovu do plného provozu.

Pokud není problém v nastavení systému, ale jedná se o vážnější poruchu, vyšleme k vám zdarma naše techniky. Jejich sídla máme promyšleně rozmístěné po celé republice, takže bez problémů přijedou i do toho nejodlehlejšího kouta ČR.

Naši technici k vám dorazí nejpozději do týdne od oznámení problému. V urgentních případech (třeba když vám vypadne tepelné čerpadlo v průběhu zimy) vás obsloužíme přednostně – nejpozději do 3 pracovních dní.

Naprostá většina našich zákazníků ale servis nikdy nevyužije. Proč? Více než 95 % našich zařízení nepotřebuje ani po 3 letech žádné opravy či servis. Navíc dostanete štědré délky záruk (například 30 let na výkon fotovoltaických panelů nebo 10 let na kompresor tepelného čerpadla). Služby našeho servisu máte samozřejmě po dobu záruční lhůty zcela zdarma.

Může o dotaci zažádat cizinec?

Ano, příspěvek mohou získat i občané bez české státní příslušnosti – za předpokladu, že jsou majiteli objektů, které dotační podmínky splňují.

Kolik mě bude stát fotovoltaická elektrárna?

Finální cenu ovlivňuje mnoho aspektů. V SOLERGY s.r.o. vám nabízíme kompletní řešení od A do Z, tedy od první konzultace až po vyřízení dotací a servisní služby. Konečná částka se skládá z ceny panelů a dalších komponent, montáže, nákladů na dopravu a servisu po dobu platnosti záruky. Do ceny rovněž promlouvá, jestli zvolíte řešení s akumulací do baterie, do vody či kombinaci fotovoltaiky s tepelným čerpadlem.

Primárně výslednou cenu určuje požadovaná výkonnost fotovoltaické elektrárny. Ta se volí podle roční spotřeby energie domácnosti. Čím vyšší požadovaný výkon elektrárny, tím nákladnější je pořízení solárních panelů. V praxi se totiž musí nainstalovat větší množství panelů nebo výkonnější modelové řady.

Podívejte se na příklady cen fotovoltaiky:

✓fotovoltaická elektrárna o velikosti 7 kWp s akumulací do baterie,

✓fotovoltaická elektrárna o velikosti 7 kWp s akumuací do vody,

✓fotovoltaická elektrárna o velikosti 10 kWp s využitím přebytků pro vytápění domu tepelným čerpadlem.

Jak je náročná údržba fotovoltaiky?

Fotovoltaická elektrárna je téměř bezúdržbová. Jen za extrémních mrazů je v horských oblastech potřeba odstraňovat sníh z panelů. Na většině území ČR ale sníh odtaje sám, protože panely mají vyšší teplotu. Dále je dobré občas zkontrolovat, jestli nejsou panely zapadané listím. Jinak pro správný chod fotovoltaické elektrárny nemusíte dělat vůbec nic.

Jak probíhá proces vyřízení dotace Nová zelená úsporám?

Jakmile podepíšete smlouvu o instalaci fotovoltaické elektrárny a zaplatíte zálohovou fakturu, začneme s přípravou podkladů pro vaši žádost o dotaci. Vytvoříme projektovou dokumentaci pro dotaci a zároveň žádost o první paralelní připojení u distributora.

Na základě e-identity za vás žádost o dotaci podáme u Státního fondu životního prostředí (SFŽP), který příspěvky z programu Nová zelená úsporám vyřizuje. Vy se tak nemusíte o nic starat.

Po akceptaci žádosti o dotaci ze strany SFŽP se můžeme pustit do samotné instalace. Poté následuje revizní kontrola a zároveň vystavení technické zprávy pro distributora. Pokud bylo nutné do původního projektu provést změny, projektovou dokumentaci pro dotaci i pro distributora upravíme.

Následně vám vystavíme druhou zálohovou fakturu a po jejím uhrazení k vám přijede technik od distributora, který provede kontrolu a připojení k distribuční síti. Po úspěšném připojení zašleme všechny potřebné dokumenty o realizaci prací na SFŽP. Nejpozději do 9 týdnů od schválení vám bude dotace vyplacena bezhotovostně na bankovní účet.

Délka celého procesu od podpisu smlouvy, přes instalaci až po vyplacení dotace se liší. Pokud s instalací zařízení a vyřízením dotace spěcháte, doporučujeme uhradit zálohové faktury v co nejkratším termínu.

Jak funguje fotovoltaická elektrárna v zimě?

Během zimních měsíců u nás slunce svítí po výrazně kratší dobu než v létě. Proto fotovoltaika v zimě nedosahuje tak vysokých výkonů jako v letním období. Během zimy rovněž nedochází k přetokům do sítě. Vše, co pomocí fotovoltaiky vyrobíte, sami spotřebujete.

Přesný výkon fotovoltaické elektrárny v zimních měsících se nedá obecně stanovit, protože se odvíjí od řady faktorů (lokalita, sklon střechy, orientace střechy, okolní zástavba…). Rádi vám ale vypracujeme odhad, ve kterém graficky znázorníme předpokládaný výkon vaší fotovoltaické elektrárny v jednotlivých měsících.

Kdy a jak za tepelné čerpadlo zaplatím?

Do 14 dnů od podpisu smlouvy složíte zálohu ve výši 60 % z celkové ceny. Díky složení zálohy získáme jistotu, že máte o tepelné čerpadlo vážný zájem a můžeme se pustit do práce. Objednáme pro vás tepelné čerpadlo a začneme chystat ostatní potřebné náležitosti.

Po instalaci a uvedení tepelného čerpadla do provozu vám vystavíme fakturu na zbývajících 40 % částky. Splatnost faktury činí dva týdny od data vystavení.

Jak je náročná údržba tepelného čerpadla?

Údržba tepelného čerpadla náročná není. Většinou jde jen o preventivní kontrolu několika málo komponent. Pro přehlednost si doporučené úkony rozdělme na kontrolu venkovní a vnitřní jednotky.

Venkovní jednotka je tvořena monoblokem, a tak je téměř bezúdržbová. Chladivový okruh je hermeticky uzavřený a celý systém Schlieger je vybaven presostatami. Ty monitorují stav chladiva a samy ho v případě potřeby regulují. O chladivo se tedy nemusíte vůbec starat. A to ani v případě poruchy – tu za vás vyřeší náš technik.

U venkovní jednotky tedy stačí zkontrolovat průchodnost vzduchu. Podívejte se, zda na zadním výparníku nejsou nachytané nečistoty, prach nebo listí. Rovněž zkontrolujte, že před ventilátory není žádná překážka. Pokud se na venkovní jednotku nachytá pyl, odstraňte ho. Všechny tyto drobné úkony provádíte výhradně na povrchových částech tepelného čerpadla. Do vnitřku nezasahujete.

Vnitřní jednotku máte sice umístěnou v technické místnosti, ale i tam se může objevit prach. Proto na začátku topné sezóny vyjměte filtry nečistot a nerezové sítko opláchněte pod vodou. Dále zkontrolujte tlak otopné soustavy. Na akumulační nádrži nebo na radiátorovém vedení najdete manometr. Tlak na něm by se měl pohybovat mezi hodnotami 1,2 baru za studena a 1,5 baru za tepla – tak, jak je uvedeno v manuálu. Tlak zkontrolujte také na expanzní nádobě. Doporučené hodnoty najdete na štítku, který je umístěn přímo na nádobě.

A ještě jedna dobrá rada na závěr. Tepelnému čerpadlu nedělá dobře, když ho vypojujete z elektřiny. Nechejte ho zapojené i mimo topnou sezónu. Na podzim pak sami uvidíte, že bude mít daleko lepší rozjezd a rychleji uspokojí vaše požadavky na teplotní komfort.

Klesá po letech výkon fotovoltaiky?

Ano, výkon fotovoltaických panelů v průběhu let skutečně klesá. Za kvalitou našich výrobků si však stojíme, a proto na ně dostanete luxusní záruky. Garantujeme, že výkon panelů za 30 let nepoklesne pod 80 %. Pokud by se výkon snížil více, můžete fotovoltaické panely reklamovat. Možná se ptáte, proč vůbec k poklesu výkonu dochází? Způsobuje ho běžné opotřebení slunečním svitem.

Jsou potřeba pravidelné revize tepelného čerpadla?

Nejsou. Tepelná čerpadla SOLERGY jsou koncipována jako monoblok. Nemrznoucí kapalina je uzavřená uvnitř systému, a nemůže tedy uniknout. Jedinou revizi provede náš revizní technik před prvním spuštěním tepelného čerpadla.

Jsou potřeba pravidelné revize fotovoltaické elektrárny?

Ne. Jediná revize, kterou potřebujete, probíhá před prvním spuštěním fotovoltaiky. Postará se o ni náš servisní technik. Žádné další revize potřeba nejsou.

Co mám dělat, když mám zájem o fotovoltaickou elektrárnu?

Pokud uvažujete o pořízení fotovoltaické elektrárny, zašlete nám poptávku mailem. Jeden z našich technických specialistů se vám do 4 dnů od odeslání nezávazné poptávky ozve, představí vám dostupné možnosti a poznamená si všechny informace potřebné k tomu, abychom zpracovali rámcovou nabídku. Tu obdržíte nejpozději do dalších dvou dnů.

Jak funguje naše mobilní aplikace pro tepelná čerpadla?

Pro obsluhu tepelných čerpadel SOLERGY používáme mobilní aplikaci od renomované společnosti Siemens. Díky ní si můžete regulovat teplotu odkudkoliv. Když se třeba chystáte na chalupu, před odjezdem si z pohodlí svého domova zvýšíte výkon tepelného čerpadla. Až dorazíte, vaše chalupa bude už příjemně vyhřátá. Podobně si můžete zajistit vyhřátí svého domu, když se vracíte z dovolené. V Alpách během okamžiku na mobilu nastavíte požadovanou teplotu a můžete se spolehnout, že vás za pár hodin přivítá teplo domova.

Díky mobilní aplikaci ale také dokážeme po telefonu vyřešit až 60 % servisních událostí. Stačí nám jen zavolat na číslo +420 777 669 577. Servisní technici na monitoru hned uvidí, co se s vaším tepelným čerpadlem děje. Většinou vám během chvilky dokážou poradit, jak tepelné čerpadlo přenastavit, aby opět bezvadně šlapalo.

Jak funguje naše mobilní aplikace pro fotovoltaiku?

Pro monitoring fotovoltaických elektráren SOLERGY používáme mobilní aplikaci od světoznámé společnosti Solarman. Díky ní můžete na tabletu či mobilu sledovat data, analýzy a grafy zachycující vše, co se týče výroby elektřiny, stavu baterie či odběru energie z distribuční sítě.

Mobilní aplikace slouží také našemu servisu. Pokud se vám při běhu vaší fotovoltaické elektrárny něco nezdá nebo si nevíte rady, zavolejte nám +420 777 669 577. Servisní technici na počítači hned uvidí aktuální nastavení vaší fotovoltaiky a rádi vám poradí, jak ji dát znovu do bezvadného chodu. Takto na dálku vám dokážeme pomoci až s 60 % servisních událostí.

Můžu kvůli fotovoltaice vyhořet?

Riziko vzplanutí fotovoltaického systému je velmi malé. Pravděpodobnost, že některá část fotovoltaiky začne samovolně hořet, je podobná jako v případě mobilního telefonu připojeného k nabíječce. Tedy téměř nulová. Navíc případná rizika naprosto minimalizujeme důsledným dodržováním legislativy a také instalací bezpečnostních prvků.

Největší riziko vznícení hrozí u střídače. Proto jej nikdy neumísťujeme na hořlavý povrch. Na stěnu nejprve nainstalujte protipožární žáruvzdornou desku a až na ni připevníme střídač. Myslíme i na další rizikovou součást fotovoltaiky – kabeláž. Vedeme ji výhradně po nehořlavé trase.

V souladu s českými technickými normami (ČSN) od zákazníků vyžadujeme hromadné dálkové ovládání (HDO). Díky němu může distributor vzdáleně ovládat celou fotovoltaickou elektrárnu a v případě požáru ji vypnout. Krizová linka vašeho distributora funguje nonstop.

I s fotovoltaikou na střeše můžete zkrátka v klidu spát.

Jak vypadá celý proces u fotovoltaické elektrárny?

O vaši zakázku se postaráme od A do Z – od úvodní konzultace až po vyplacení dotací a servis fotovoltaiky. Vše začíná vaší nezávaznou poptávkou.

Jakou mám jistotu, že dostanu dotaci?

Zajistit úspěšné zažádání i vyplacení dotace na fotovoltaickou elektrárnu a solární ohřev vody se nám podaří téměř vždy. Problematický průběh může nastat pouze v případě, že nesplňujete podmínky dotačního programu Nová zelená úsporám nebo když se vámi uvedené informace ukážou jako nepravdivé. Naši zkušení a informovaní specialisté s vámi podmínky dotačního programu do detailu proberou. Nemusíte se tedy obávat, že jim neporozumíte. Poradíme vám, co pro splnění podmínek dotace učinit a budeme vám po celou dobu nápomocni.

Kolik díky fotovoltaice ušetřím?

To vždy záleží na mnoha faktorech. Výše úspor se mění už jen podle toho, pro jaký systém fotovoltaiky (s baterií, s tepelným čerpadlem nebo s akumulací do vody) se rozhodnete. Mezi další důležité faktory patří výše vaší spotřeby, ceny vašeho dodavatele elektrické energie a (ne)výhodnost vašich současných zařízení. Pokud teď topíte například elektrokotlem, dokážete díky vhodně navržené fotovoltaické elektrárně ušetřit až 90% nákladů. Konkrétní výši úspor zjistíte na základě energetického posudku, který vám pečlivě připravíme. Každému zákazníkovi chceme doporučit dlouhodobě nejvýhodnější řešení.

Nemám střechu na jih. Je to problém?

Pokud nemáte střechu na jih, nic se neděje. Panely lze umístit na východní i západní stranu. V takovém případě se přidávají 2 až 4 panely navíc. To proto, aby elektrárna dosahovala požadovaného výkonu.

Jsou vaše výrobky z Číny?

Některé složky a prvosoučástky jsou také z Číny. Jednoduše proto, že se nikde jinde na světě nevyrábějí. V SOLERGY si velmi zakládáme na kvalitě a všechny naše subdodavatele opakovaně a důkladně prověřujeme. Většina výrobců našich komponent ale sídlí v Evropě (Německo, Nizozemí) nebo v USA.

Kdo mi bude dílo montovat?

V SOLERGY si zakládáme nejen na kvalitě našich produktů, ale také na precizní instalaci. Právě proto na montáže nevyužíváme neprověřené externí dělníky, ale výhradně vlastní týmy profi montážníků. Pravidelně je proškolujeme, a tak si hravě poradí rovněž se všemi inovacemi. I díky tomuto přístupu nepotřebuje 95 % našich instalací žádný servis ani po 3 letech provozu.

Jakou mám jistotu, že na tepelné čerpadlo dostanu dotaci?

Úspěšné zažádání a vyplacení dotace na tepelné čerpadlo dokážeme zajistit v drtivé většině případů. Zádrhel může nastat jen v situaci, že nesplňujete podmínky kotlíkových dotací nebo v žádosti uvedete nepravdivé informace.

Naši zkušení a informovaní specialisté vám podmínky dotačního programu detailně vysvětlí. Nemusíte se proto obávat, že jim neporozumíte. V SOLERGY vám poradíme, co přesně pro splnění dotačních podmínek učinit a nápomocni vám budeme po dobu celého procesu.